توضیحات

Bloons TD 6 عنوانی محبوب و سرگرم کننده در سبک استراتژی و دفاع از قلعه می باشد که وظیفه ساخت و انتشار آن بر عهده استودیو Ninja Kiwi بوده و آن را در تاریخ 17 دسامبر 2018 برای سیستم عامل های iOS، اندروید، مک و ویندوز منتشر نموده است. اکثر بازی‌های دفاع از برجی که تاکنون منتشر شده‌اند، تقریباً گیم پلی مشابهی نسبت به یکدیگر دارند؛ معمولاً در این گونه بازی‌ها، بازیکن وظیفه دارد تا با نصب برج‌های دفاعی از هجوم دشمنان مختلف به یک شهر یا یک قلعه یا چیزی شبیه به آن، جلوگیری کند. مجموعه بازی‌های Bloons TD نیز از این قاعده مستثنی نیستند اما چیزی که این مجموعه را از سایر بازی‌های دفاع از برج متمایز می‌کند؛ ساده بودن خط داستانی آن است. در مجموعه‌ی Bloons TD خبری از اورک‌ها و الف‌ها یا موجودات فضایی عجیب و غریب به همراه یک خط داستانی پیچیده نیست. دشمنانی که در بازی‌های Bloons TD در مقابل‌تان قرار می‌گیرند در واقع بادکنک‌های رنگارنگی هستند که بازیکن می‌بایست به کمک میمون‌های کمانداری که در اختیارش قرار گرفته‌اند، از پیشروی‌شان در محیط نبرد جلوگیری کند.

هر کدام از نبردهای بازی Bloons TD 6 در یک نقشه‌ی منحصر به فرد شکل می‌گیرد. در هر کدام از نقشه‌های بازی یک مسیر وجود دارد که گذرگاه عبور بادکنک‌ها را نشان می‌دهد. بازیکن وظیفه دارد تا به کمک برج‌های دفاعی‌ای که به مرور و با پیشرفت در بازی، یک به یک آزاد می‌کند، از پیشروی بادکنک‌ها در این مسیر جلوگیری کند. با ترکاندن هر یک از این بادکنک‌ها یک سکه دریافت خواهید کرد. از این سکه‌ها می‌توانید برای خریداری و نصب برج‌های دفاعی در هر نبرد استفاده کنید. برج‌های دفاعی بازی در واقع میمون‌های اسلحه به دستی هستند که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.

میمون‌های بازی در سه کلاس Primary، Military و Magic طبقه‌بندی شده‌اند. میمون‌های دسته‌ی Magic نسبت به دو دسته‌ی دیگر گران‌تر هستند اما در عوض توانایی تخریب بیشتری دارند. میمون‌های دسته‌ی Primary قدرت تخریب کمی دارند اما ارزان هستند و در مراحل ابتدایی بازی آزاد می‌شوند. میمون‌های دسته‌ی Military نیز از نظر قدرت تخریب به نوعی مابین دو دسته‌ی قبلی قرار می‌گیرند. هر کدام از این میمون‌ها یا ساختمان‌های دفاعی را نیز می‌توانید در طول نبرد ارتقا دهید تا قدرت تخریب‌شان افزایش یابد. علاوه بر میمون‌ها و ساختمان‌های دفاعی معمولی بازی، در هر مرحله بازیکن اجازه دارد تا از یک قهرمان یا Hero نیز استفاده کند. قهرمان‌ها در مقایسه با میمون‌های معمولی، قدرت تخریب بسیار بیشتری دارند. Bloons TD 6 دارای چهار قهرمان است که همه‌ی آن‌ها به تدریج و با افزایش سطح بازیکن، آزاد خواهند شد.

برای شرکت در هر نبرد می‌بایست مقداری از اسکناس‌هایی که در اختیار دارید را به عنوان مبلغ ورودی به آن نبرد پرداخت کنید. در صورتی پیروزی در آن نبرد، اسکناس‌های خود را به همراه مقدار اضافه‌ای که به عنوان جایزه‌ی پیروزی به آن‌ها افزوده شده است، دریافت می‌کنید تا به همین ترتیب با افزایش اسکناس‌هایتان بتوانید در نبردهای بیشتری شرکت کنید. بادکنک‌های بازی نیز دارای رنگبندی مخصوصی هستند که هر کدام از این رنگ‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد هر یک از آن‌ها را نشان می‌دهند؛ به طور مثال بادکنک‌های قرمز رنگ نسبت به سایر رنگ‌ها ضعیف‌تر و کندتر هستند در حالی که بادکنک‌های آبی رنگ نسبت به بادکنک‌های قرمز سرعت بیشتری دارند و در صورت ترکیدن، به جای آن‌ها دو بادکنک قرمز ظاهر خواهد شد. سایر بادکنک‌های بازی نیز به همین شکل ویژگی‌های مخصوص به خود را دارا هستند.

منبع متن : زومجی

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Bloons TD 6 :

تریلر بازی Bloons TD 6 :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 10 (64bit)
Processor: 1.5Ghz or better (x86-64)
Memory: 4096 MB RAM
Graphics: OpenGL 2.0 compatible, ATI, Nvidia or Intel HD
Storage: 2048 MB available space
Sound Card: Windows compatible sound card

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 (64bit)
Processor: 2Ghz or better (x86-64)
Memory: 8192 MB RAM
Graphics: OpenGL 2.0 compatible, ATI, Nvidia or Intel HD
Storage: 4096 MB available space
Sound Card: Windows compatible sound card