توضیحات

Assassins Creed یکی از شناخته شده ترین بازی ها در سبک اکشن ماجراجویی و مخفی کاری با نقشه جهان باز می باشد که توسط کمپانی Ubisoft خلق شده و در تاریخ 9 آپریل 2008 برای کنسول های Xbox 360, PS3 و سیستم عامل ویندوز منتشر شده است. داستان بازی Assassins Creed در دو زمان ۲۰۱۲ میلادی و جنگ صلیبی سوم (۱۱۹۱) در سرزمین مقدس رخ می‌دهد. شخصیت اول آن در زمان حال، فردی به نام دسموند مایلز و در زمان گذشته، یکی از اعضای فرقه حشاشین به نام الطائر بن لا أحد است. دسموند زندگی جدش را با کمک دستگاهی به نام «آنیموس» شبیه‌سازی و بازآفرینی می‌کند. الطائر، از اجداد او، یک حشاشی ماهر در دوران جنگ صلیبی سوم بوده که به دلایلی آبروی خویش را در جامعه حشاشین از دست می‌دهد و برای بازگردانی این آبروی از دست رفته، باید مأموریت‌های متفاوتی را به اتمام برساند. بازیکن آزادانه الطائر را در چهار شهر دمشق، اورشلیم، عکا و مصیاف کنترل می‌کند. انجمن مخفی حشاشین از نزاریه و رمان الموت الهام گرفته شده‌است. این بازی اولین نسخه از مجموعه بازی‌های اساسینز کرید به‌شمار می‌رود.

در Assassins Creed بازیکن گاهی در نقش دسموند قرار می‌گیرد و می‌تواند در ساختمان آبسترگو گشت و گذار کند، هرچند بخش اصلی بازی در زمان گذشته و در نقش الطائر رخ می‌دهد. هدف اصلی در این بازی به انجام رساندن مجموعه‌ای از ترورها به دستور المعلم، رهبر گروه حشاشین است. برای رسیدن به این مقصود، بازیکن باید به قرارگاه فرماندهی «برادری» واقع در شهر مصیاف رهسپار شده و نماینده برادری را از میان سرزمینی مقدس که تحت پادشاهی یکی از سه شهر اورشلیم، عکا و دمشق شناخته می‌شود بیابد. در آنجا نماینده، علاوه بر فراهم نمودن یک خانه امن، اطلاعات ابتدایی دربارهٔ هدف و مأموریت شناسایی لازم را قبل از اقدام به ترور در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. در بازی هفت مرحله وجود دارد که به شکل ساختار دی‌ان‌ای دیده می‌شوند و هر زیر مرحله یکی از پایه‌های دی‌ان‌ای است و هرکدام شامل ترور یک یا چند شخصیت است که مجموعاً حاوی ترور ۹ شخصیت به دستور المعلم هستند.

برای کشتن هر شخصیت باید قبل از آن مراحلی طی شود که اولین مرحله انجام دادن چند مأموریت است. به این مأموریت‌ها «تحقیق و بررسی» گفته می‌شود و شامل چهار نوع است: جیب‌بری ، شنود ، بازجویی ، مأموریت خبرچینی. سپس الطائر باید از مکان‌هایی که به آن دیدگاه گفته می‌شود بالا برود. این مناطق بلندترین مکان‌های شهرها هستند و هر شهر تعدادی دیدگاه دارد. بعد از آن الطائر پیش رئیس حشاشین شهر می‌رود و رئیس حشاشین به او یک پر می‌دهد که باید به خون فرد مورد نظر آغشته شود. بعد از این، الطائر پیش افراد هدف می‌رود و آن‌ها را می‌کشد که پس از مرگ این افراد، آنان در یک کات‌سین کارهای خود را توجیه و حقایقی را برای وی افشا می‌کنند و بعد از پایان کات‌سین وضعیت وی به حالت اعلام خطر شهر در می‌آید. در این وضعیت، تمام سربازان به دنبال الطائر می‌دوند تا او را دستگیر کنند و الطائر باید پس از پنهان شدن پیش رئیس حشاشین شهر بر گردد و پر را به او تحویل دهد و بعد از آن باید دوباره به پیش المعلم برود تا یک درجه ارتقا پیدا کرده و هدف بعدی را دریافت کند.

داستان بازی Assassins Creed در شهرهایی نظیر عکا، اورشلیم، دمشق و مصیاف اتفاق می‌افتد و بازیکن می‌تواند آزادانه در این شهرها گشت‌وگذار کند. الطائر در پنج حالت در میان مردم ظاهر می‌شود و وضعیت او در نواری که در سمت چپ و بالای صفحه وجود دارد معلوم است. در حالت اول که سفید است او به‌طور ناشناس وارد مردم شده‌است و کسی او را نمی‌شناسد.در حالت دوم که قرمز است فردی او را شناخته و با فریاد زدن «حشاشی»، از دیگران کمک می‌خواهد. در این حالت او یا باید تمام سربازان را بکشد تا دوباره به حالت سفید برگردد یا اینکه فرار کند تا از دید آن‌ها دور شود و به حالت زرد در آید. حالت زرد به معنی این است که سربازان به دنبال او هستند ولی او بسیار از آن‌ها دور است و می‌تواند مخفی شود. در حالت آبی الطائر می‌تواند آزادانه بیرون بیاید و سربازان نخواهند توانست او را پیدا کنند، ولی در صورت بیرون آمدن وضعیت او به حالت نیمه‌زرد در می‌آید که نشان می‌دهد اگر به کسانی که وی را می‌شناسند نزدیک شود، او را شناسایی خواهند کرد. دید عقابی یکی از توانایی‌های الطائر و دیگر حشاشین است که بر اساس آن می‌توانند دشمنان را تشخیص دهند و عوامل غیرضروری برای شناسایی دشمن را از محیط حذف کنند.

منبع متن : ویکی پدیا

تصاویر بازی Assassins Creed :

تریلر بازی Assassins Creed :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows® XP/Windows Vista®
Processor: Dual core processor 2.6 GHz Intel® Pentium® D or AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
System Memory: Windows XP: 1 GB RAM / Windows Vista: 2 GB RAM
Video Card: 256 MB DirectX® 10.0-compliant video card or DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 3.0 or higher (*see supported list)
Sound Card: DirectX 9.0 or 10.0-compliant sound card (5.1 sound card recommended)
DirectX: 9.0 (Windows XP) or 10.0 (Windows Vista) libraries
Hard Disk: 8 GB available hard disk space
Peripherals: Keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360® Controller for Windows recommended)