توضیحات

Assassins Creed Valhalla عنوانی محبوب و موردانتظار در سبک اکشن و نقش آفرینی با محیطی جهان باز می باشد که توسط استودیو Ubisoft Montreal توسعه یافته و کمپانی مطرح Ubisoft آن را در تاریخ 10 نوامبر 2020 برای کنسول های PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S و سیستم عامل ویندوز منتشر کرد. Assassins Creed Valhalla به عنوان دوازدهمین نسخه از سری اساسینز کرید، می‌تواند هم برای طرفداران قدیمی سری و هم برای دیگر بازیکنان، تجربه‌ای با ارزش و جذاب باشد. مبارزات عمیق و هیجان انگیز، روایت داستانی جذاب و شخصیت‌های منحصر به فرد و حتی جلوه‌های بصری عالی آن، همواره به شما انگیزه بیشتری برای وقت گذرانی در دنیای بازی می‌دهند. ماجرای بازی در سال 873 میلادی، چندین سال پس از حمله رگنار وایکینگ به انگلیس آغاز می‌شود. شما در نقش Eivor(ایور) هستید؛ دختر یا پسری(به انتخاب شما بستگی دارد) که به همراه خانواده و قبیله خود در قسمتی از کشور نروژ زندگی می‌کند. در ابتدای بازی، زمانی که ایور یک نوجوان است، قبیله او مورد حمله قرار گرفته و پدر و مادرش کشته می‌شوند ...

تنها کسانی که از این ماجرا جان سالم به در می‌برند، ایور و برادر ناتنی او یعنی Sigurd(سیگرد) هستند. بعد از چندین سال، ایور و سیگرد هنوز هم قاتل پدر و مادر خود را از یاد نبرده و تمام دغدغه آن‌ها انتقام گرفتن است. اما زمانی که بالاخره به خواسته‌شان می‌رسند و قاتل والدین خود یعنی Kjotve را به درک واصل می‌کنند، متوجه مشکلات بزرگ‌تری می‌شوند. جنگ، ازدحام جمعیت و کمبود منابع در نروژ باعث می‌شود ایور و سیگرد تصمیم بگیرند به همراه قبیله خود(Raven Clan) به سمت انگلستان آنگلوساکسونی حرکت کرده و خانه جدیدی برای خود پیدا کنند.

سیستم مبارزات Assassins Creed Valhalla ، ترکیبی از سیستم‌های مبارزات گاد او وار، دارک سولز و یا حتی اینکویزیشن است. مهم‌ترین مشخصه‌هایی که مبارزاتی عمیق و تاکتیکال را به وجود می‌آورند، اسلحه‌های متفاوتی که در اختیار دارید، مهارت‌ها و قابلیت‌های Passive و Active که به مرور زمان به دست می‌آورید، دشمنان متنوع و آزادی عملی است که بازی در لحظه لحظه هر نبرد به شما می‌دهد. تبر، شمشیر، سپر، پتک، نیزه، گرز، هر کدام حملات Light و Heavy خاص خود را داشته و هر کدام به شکل متفاوتی به شما کمک می‌کنند تا دشمنان مختلف را از سر راه بردارید. علاوه بر این دو نوع حمله، یک Special Attack نیز برای هر اسلحه وجود دارد که در Stun کردن دشمنان بسیار موثر است. در والهالا می‌توانید در دست چپ و راست شخصیت اصلی، اسلحه‌های دلخواه خود را قرار دهید و با استفاده از ده‌ها ترکیب مختلف در مبارزات، حرکات متفاوت را لینک کرده و انواع و اقسام کمبوها را به وجود بیاورید.

اما مهم‌تر از اسلحه‌ها، قابلیت‌ها هستند که یک المان استراتژیکی به مبارزات اضافه می‌کنند؛ قابلیت‌ها چیزهایی مانند کمک گرفتن از یک گرگ در حین نبرد، استفاده از تیرهای انفجاری برای کمان، برداشتن دشمنان و پرت کردن آن‌ها مانند یک وایکینگ واقعی، فرود آمدن روی سر آن‌ها با شمشیر و خیلی چیزهای دیگر هستند. مخفی کاری در بازی بخاطر قابلیت‌های پرکاربردش، همان انعطاف پذیری مبارزات پر سر و صدا را دارد؛ اگرچه مخفیانه کار کردن نیازمند دقت و حوصله بیشتری است. نقشه بازی که از حکومت‌های مختلف انگلستان و همچنین بخشی از نروژ تشکیل شده، محیط‌های متنوعی را شامل می‌شود که همه به لطف نورپردازی و افکت‌های تصویری چشم نواز، بسیار خیره کننده هستند؛ جنگل‌های انبوه، دشت‌های وسیع، دره‌های سرسبز، کوهستان‌های برفی زیبا، شهرهای بزرگ و دهکده‌های کوچک. از این رو، گشت و گذار در میحط‌های بازی چه با پای پیاده، چه سوار بر اسب و چه با قایق بزرگی که در اختیار دارید، می‌تواند سرگرم کننده باشد.

منبع متن : بازی مگ

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوز 10 نسخه 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Assassins Creed Valhalla:

تریلر بازی Assassins Creed Valhalla:

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 10 (64-bit only)
CPU: Ryzen 3 1200 - 3.1 Ghz / i5-4460 - 3.2 Ghz
GPU: AMD R9 380 - 4GB / GeForce GTX 960 4GB
Memory: 8 GB (Dual-channel mode)
Storage: 50 GB HDD (SSD Recommended)
DirectX: DirectX 12
Additional Notes: Requires GPU with DirectX 12 (Feature Level 12_0) support

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 (64-bit only)
CPU: Ryzen 5 1600 - 3.2 Ghz / i7-4790 - 3.6 Ghz
GPU: AMD RX 570 - 8GB / GeForce GTX 1060 - 6GB
Memory: 8 GB (Dual-channel mode)
Storage: 50 GB HDD (SSD Recommended)
DirectX: DirectX 12
Additional Notes: Requires GPU with DirectX 12 (Feature Level 12_0) support