توضیحات

Ashwalkers عنوانی جالب در سبک ماجراجویی و بقا همراه با عناصر مدیریت منابع می باشد که توسط استودیو Nameless XIII توسعه یافته و با همکاری شرکت های Dear Villagers و 24Entertainment در تاریخ 15 آپریل 2021 برای سیستم عامل ویندوز منتشر شده است. Ashwalkers یک بازی در سبک شبیه ساز بقا و با پایان باز بوده و زمان آن 200 سال در آینده است. این بازی داستان گروه چهار نفره‌ای را روایت می‌کند که به دلیل تخریب روزافزونِ غیرقابل تعمیر تنها پناهگاه خود در این دنیای خاکستری و نابود شده به واسطۀ فوران آتش‌فشان‌ها، مأموریت یافته‌اند تا از میان خرابه‌های پر مخاطرۀ دنیای بازی، راهی سوی پناهگاهی با تعاریف افسانه‌ای به نام The Dome of Domes پیدا کنند تا مأمن تازه‌ای برای ادامۀ بقای خود و دیگر افراد ساکن پناهگاهشان داشته باشند. اینکه این سفر چگونه پیش می‌رود و به چه نتیجه‌ای منتهی می‌شود، کاملاً برعهدۀ مخاطب گذاشته شده و طبق ادعای سازندگان بیش از 30 پایان‌بندی مختلف برای کار در نظر گرفته شده است.

فضاسازی Ashwalkers به حدی متفاوت است که بتوان گفت با یک دنیای کاملاً جدید طرف هستیم. رو به رو شدن با افرادی که بعد از حادثۀ نابودی جهان در پناهگاه‌های امن نبوده‌اند یا حیواناتی که در اثر زندگی در این دنیای جدید بسیار درنده‌خوتر و ترسناکتر شده‌اند، شرایطی را رقم می‌زنند که نوع‌دوستی و انسانیت مخاطب را به خوبی به چالش می‌کشند و تقریباً تمامی انتخاب‌ها در ادامه راه، اثر خود را به خوبی نشان می‌دهند که از به خطر افتادن احتمال بقای تیم تا اجبار در تغییر مسیر به جهتی نسبتاً دورتر و مواردی از این دست را شامل می‌شود به طوری که در طول مسیر مخاطب یاد می‌گیرد که گاهی خشونت انتخابی درستتر از مذاکره است! تفاوت‌ بین مخاطبان فقط در رو به رو شدن با 30 و اندی پایان‌بندی مختلف نیست، بلکه رسیدن به انتهای داستان هم پستی و بلندی‌های بسیار دارد و با توجه به اینکه هر تلاش کامل برای به پایان رساندن بازی حدود 2 ساعت زمان می‌برد، تجربۀ چندبارۀ Ashwalkers تجربه‌ای خوشایند با زمان‌بندی مناسب است.

گیم‌پلی Ashwalkers را می‌توان تلفیقی از گیم‌پلی دو اثر مستقل مشهور این سال‌ها به نام‌های This War of Mine و The Banner Saga دانست که البته وزن کمتری روی سیستم‌های بقا قرار داده شده و تمرکز روی داستان و انتخاب‌هاست. هدف اصلی گیم‌پلی اینست که با جمع‌آوری هیزم، مواد غذایی و جعبه‌های کمک‌های اولیه، اطراق کردن به موقع و توجه به سلامت روانی و میزان خستگی تیم تحت کنترل، سفر خود را تا رسیدن به مقصد نهایی پیش ‌ببرید. مبارزات بخش مجزایی از گیم‌پلی نیستند و تمامی مبارزات با استفاده از گزینه‌های دیالوگ براساس توانایی اعضای تیم و ابزار در دسترس انجام می‌گیرد مثلاً اگر هیزم بیشتری دارید می‌توانید حیوانات درنده را با آتش بترسانید یا اگر غذای اضافه داشته باشید با پرت کردن غذا می‌توانید خود را از مهلکه برهانید و گاهی حتی می‌توانید به توانایی مبارزۀ تیم خود اعتماد کنید و با یک خرس دیو پیکر پنجه در پنجه شوید! در رو به رو شدن با موانع انسانی هم می‌توانید به طور کلی آن مقر خاص دور بزنید یا از در دوستی وارد شوید، گاهی کمک کردن به فردی که در چنگال کرکس‌های غول‌پیکر اسیر شده، راه تازه‌ای پیش پای شما می‌گذارد و گاهی یک قلدری ساده باعث می‌شود که گروهی از مهاجمان دیگر جرأت نکنند تا سر به سر شما بگذارند.

منبع متن : بازی مگ

تصاویر بازی Ashwalkers :

تریلر بازی Ashwalkers :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7 or higher
Processor: NVIDIA GeForce GTX 670 or analogue with 2GB VRAM
Memory: 4 GB RAM
Graphics: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz or AMD FX-6300 @ 3.5 GHz or equivalent
DirectX: Version 9.0
Storage: 10 GB available space