توضیحات

Age of Wonders: Planetfall عنوانی در سبک استراتژی نوبتی 4X می باشد که توسط Triumph Studios توسعه یافته و کمپانی Paradox Interactive آن را در تاریخ 6 آگوست 2019 برای کنسول های PS4, Xbox One و سیستم عامل ویندوز منتشر کرد. Planetfall پنجمین نسخه از فرنچایز محبوب Age of Wonders می باشد که این بار در فضایی علمی تخیلی جریان دارد. یک فاجعه ناشناخته، موجب فروپاشی اتحادیه ستارگان که یک حکومت انسانی بین کهکشانی بود، شده است. از این رو جناح های زیادی برای تسلط بر کهکشان و ایجاد آینده ای جدید برای بشریت بر خواستند و می خواهند راز سقوط اتحادیه ستارگان را بفهمند. دو بخش عمده گیم پلی بازی شامل سیستم مبارزات نوبتی و تاکتیکال به همراه بخش ساخت و ساز و تاسیس امپراطوری عمیق است که با طراحی خوبش مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است.

6 جناح متنوع در بازی وجود دارد که هر کدام دارای گیم پلی و واحدهای مخصوص به خود هستند. به عنوان مثال Amazon یک جناح انسانی با نیروهای زن است که از دایناسورها به عنوان اسلحه خود استفاده می کنند؛ در حالی که Kir'ko جناحی از گونه های حشره کش است که از سلاح سرد برای حمله استفاده می کنند. بازیکن کنترل فرمانده یکی از جناح ها را بر عهده دارد که شخصیتی قابل سفارشی سازی است. این رهبر می تواند دستور ساخت بناها و شهرها را بدهد، در سیاره بازی به کاوش بپردازد، به دیپلماسی بپردازد، عملیات سری و فعالیت های جاسوسی را تایید کند و حتی اعلام جنگ نماید. با پیشروی بازیکنان، آنها قادر به کنترل شهرهای بیشتری خواهند بود که هرکدام به صورت جداگانه قابل کنترل است.

بازیکنان می توانند از منابع موجود در نقشه برای تحقیق استفاده کرده و با حمله به پایگاه های دشمن، تکنولوژی آنها را به تصاحب خود درآورند. همچنین جناح های بی طرف در بازی وجود دارند که بازیکن می تواند با آنها اتحاد برقرار کند و از آنها به عنوان پشتیبانی نظامی استفاده کند. همچنین با پیشرفت در بازی شما می توانید برای تقویت نیروی نظامی خود دست به ساختن ناوگان هوایی و دریایی قدرتمند و حتی سلاح های مخرب کشتار جمعی نیز بزنید. حالت نبرد بازی نیز مبتنی بر نوبت است که یک بازیکن در هر نوبت سه حرکت دارد. در نبردها شما کنترل واحدهای نظامی مختلف را بر عهده دارید که باید برای جای گیری مناسب در میدان جنگ آنها را راهنمایی کنید. و به آنها دستوراتی از قبیل سنگر گرفتن، آتش گشودن و استفاده از تاکتیک هایی مثل دیدزنی و ... بدهید.

توجه

این بازی تنها بر روی ویندوزهای 64 بیتی اجرا می شود و بر روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نخواهد شد.

تصاویر بازی Age of Wonders: Planetfall :

تریلر بازی Age of Wonders: Planetfall :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1 or Windows 10 (64-bit versions)
Processor: Intel Core i5 (3rd Generation) or AMD FX Series processor (or equivalents)
Memory: 6 GB RAM
Graphics: nVidia GTX 650Ti 1GB or AMD Radeon HD 7770 (or equivalents)
DirectX: Version 11
Storage: 20 GB available space
Sound Card: DirectX Compatible Sound Card with latest drivers

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10 (64-bit)
Processor: Intel Core i5 (7th or 8th Generation) or AMD Ryzen 5
Memory: 8 GB RAM
Graphics: nVidia GeForce GTX 1060 3GB or AMD Radeon RX 570 4GB (or equivalents)
DirectX: Version 11
Storage: 20 GB available space
Sound Card: DirectX Compatible Sound Card with latest drivers