توضیحات

Aerial Knights Never Yield یک بازی در سبک آرکید و اکشن پلتفرمر با فضای 2.5 بعدی می باشد که توسط Aerial_Knight ساخته شده و شرکت Headup آن را در تاریخ 19 می 2021 برای کنسول های Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S و سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است. عنوان Aerial Knights Never Yield یک بازی در سبک Endless Runner می باشد که تا حدودی با الهام گرفتن از سبک و سیاق بازی Sayonara Wild Hearts و ورزش پارکور ساخته شده است. قهرمان داستان با نام Wally از همان ابتدا در حال فرار از دست نیروهای امنیتی، پهپادها و مواردی از این دست است و این طور به نظر می‌رسد که او یک نمونۀ آزمایشگاهی یا چیزی مثل آن بوده است. شخصیت دومی که در برخی مراحل کنترل او به دست بازیکن سپرده می‌شود و ظاهری مشابه «والی» دارد و چون رویکردی خصمانه نسبت به او دارد، می‌توان برداشت کرد فردی که از ابتدا کنترل او را در دست داشتیم در واقع نسخه کلون شدۀ فرد دوم است. تمامی این تفاسیر بر عهدۀ خود مخاطب است و روایت بازی داستان مشخصی را مطرح نمی‌کند.

بازی سه درجۀ سختی Normal، Hard و Insane را در اختیار شما می‌گذارد و قبل از انتخاب، تفاوت‌های هر کدام را برای شما توضیح می‌دهد. در طول هر مرحله باید از تعدادی مانع عبور کرده که در درجۀ نرمال، هشدار و میزان کاهش سرعت دنیای بازی در هنگام عبور از این موانع، بیش از دو حالت دیگر است. در درجۀ سخت، کماکان اخطارِ قبل از موانع وجود دارد اما از میزان کاهش سرعت جهان کاسته می‌شود و در حالت دیوانه‌وار، نه تنها اخطار و کاهش سرعت وجود ندارد بلکه بر تعداد موانع هم افزوده می‌شود. چهار نوع مانع اصلی در مراحل وجود دارد که با چهار دکمۀ WASD باید از آن‌ها عبور کنید که سازندگان برای راحتی مخاطب نوع موانعی که به هر کدام از این دکمه‌ها مربوط می‌شوند را با رنگ متفاوتی نشان داده اند. در برخی از لحظات یک پهپاد یا یک خودروی پلیس شروع به تعقیب بازیکن می‌کنند و در این شرایط در کنار نیاز به عبورِ صحیح از موانع، باید سرعت خود را هم افزایش داده تا فاصله مناسبی بین خود و تعقیب‌کننده ایجاد کنید. البته کار شما به واسطۀ انفجارهایی که در گوشه و کنار صفحه رخ می‌دهند و تغییرات ناگهانی زاویه دوربین سخت‌تر هم می‌شود.

چیزی که گیم‌پلی را به سطح بالاتری رسانده مطمئناً موسیقی متن Aerial Knights Never Yield است که در اکثر لحظات قطعاتی از ژانر Jazz هستند که شلخته‌نوازیِ خاص این ژانر، به شکلی غیرمنتظره با افت و خیز لحظات هیجان‌انگیز بازی هماهنگ شده است. توجه به ریتم موسیقی در عبور از بخش‌هایی از مراحل که چالش بیشتری دارند هم یکی دیگر از امکانات کمک‌کنندۀ بازی است. طراحی بصری بازی هم یکی از دیگر از نقاط درخشان آن است که زیباییش با نگاه کردن به تصاویر هم کاملاً مشهود است. در نهایت بازی Aerial Knights Never Yield توانسته با تلفیق مناسب موسیقی با لحظات اکشنِ هیجان‌انگیز، تجربه‌ای قابل قبول در ژانر Endless Runner ارائه کند.

منبع متن : بازی مگ

تصاویر بازی Aerial Knights Never Yield :

تریلر بازی Aerial Knights Never Yield :

سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز:

OS: Windows XP SP2
Processor: 2.6 GHz single core
Memory: 1 GB RAM
Graphics: DirectX 9.0c compatible graphics card
DirectX: Version 9.0c
Storage: 2 GB available space

سیستم پیشنهادی:

OS: Windows 10
Processor: 3.0 GHz dual core
Memory: 2 GB RAM
Graphics: GeForce 8 series, ATI Radeon HD2xxx
DirectX: Version 10
Storage: 2 GB available space