توضیحات

GTA V نام بازی پرطرفدار و محبوب در سبک اکشن ماجراجویی است که توسط استودیوی Rockstar North ساخته شده و شرکت Rockstar Games آن را در تاریخ 17 سپتامبر 2013 روانه بازار کرده است. به جرأت می‌توان گفت که این بازی از بهترین عنوان جهان باز دانست که پس از انتشار علاوه بر موفقیت‌های پی‌درپی برای Rockstar، رکوردهای فروش را فوق العاده ای داشته است. محبوبیت این بازی در بین بازیکنان ایرانی نیز بسیار بالا است و کمتر کسی وجود دارد که این بازی را تجربه نکرده باشد. Rockstar تمام توان خود را در ساخت این بازی به کار برده است بطوریکه جزئیات دقیق، گرافیک فوق‌العاده، داستان عالی و نقشه بسیار بزرگ San Andreas، Los Santos و Los Angeles در بازی، تنها گوشه‌ای از نقاط قوت این بازی هستند.

داستان بازی GTA V روایت گر زندگی سه شخصیت به نام های مایکل دِ سانتا (Michael De Santa)، تِرِور فلیپس (Trevor Philips) و فرانکلین کلینتون (Franklin Clinton) است و از جایی آغاز می‌شود که یک گروه خلافکار در Lundendorff به بانکی حمله ی مسلحانه میکنند که طی درگیری هایی که با پلیسها برای آنها پیش می آید دو نفر از آنها کشته می شوند و مایکل دِ سانتا هم تصمیم می گیرد وانمود کند که مرده است تا پلیسها دیگر به دنبال او نگردند. 9 سال بعد او با خانواده‌ خود در Los Santos زندگی می کنند، شخصیت دوم بازی Franklin Clinton می باشد که همراه دوست خود Lamber در یک نمایشگاه ماشین کار می کند. زمانی که مایکل به همان نمایشگاه ماشین می رود تا برای پسر خود یک ماشین بخرد با فرانکلین آشنا می شود و این دو تصمیم می گیرند که از یک جواهر فروشی، بی سر و صدا سرقت کنند اما طبق معمول اوضاع خوب پیش نمی رود و خبر سرقت در همه جا پخش می شود و Trevor شخصیت سوم بازی که او هم در سرقت 9 سال قبل به مایکل کمک کرده بود این خبر را از تلوزیون می بیند و متوجه میشود که مایکل هنوز زنده است پس تصمیم میگیرد که هر طور شده مایکل را پیدا کند.

یکی دیگر از ایده‌های نسبتاً جدیدی که در این نسخه از سری بازی‌های GTA پیاده سازی شده، امکان تغییر شخصیت و انتخاب هر یک از سه شخصیت بازی بدون بارگذاری یا لود مجدد بازی است. شما می‌توانید در هر زمان و در هر مأموریتی شخصیت بازی را تغییر بدهید. در پی این تغییر قابلیت‌های متفاوتی نیز خواهید داشت، برای مثال تروور از حالتی به نام دیوانگی بهره می‌برد که شاهد دو چندان شدن قدرت ضرباتش بر روی دشمن خواهیم بود. مأموریت های اصلی‌ای که پایه بازی را شکل می‌دهند نیز بسیار متنوع‌تر از قبل ظاهر شده اند و تقریباً در هر مرحله و مأموریتی، کار متفاوتی را انجام خواهید داد.

 

تصاویر بازی GTA V:

تریلر بازی GTA V: